הטייסת

שיקום ההאנגר על ידי הטייסות יהיה בלב תוכניותינו העתידיות. טייסות אימונים מאורגנות כטייסות ימיות, אך אין להן מטוס משלהן. טייסות הדרכה מתקדמות מבצעות את השלבים האחרונים של אימוני הטיסה ומתאמות כנפיים של טייסים ימיים חדשים וקציני תעופה ימיים של חיל הים, חיל הנחתים ומשמר החופים.

טייסות הן חלק מתחנה או קבוצת כנפיים מקבילה המשמשת את חיל האוויר של ישראל

ישנן יחידות רבות שאינן טסות בצבא, כולל טייסת טילים, שירות מודיעין, טייסת אחזקת מטוסים וטייסת הנדסה אזרחית. כמה מדינות צבאיות ומדינות אחרות משתמשות במספר מסוים של מטוסים בטייסת.

טייסות בחיל האוויר

בחיל האוויר בצבא ובחיל האוויר הימי מורכבות ממספר מטוסים צבאיים וצוותיהם מאותו סוג, בדרך כלל בין 12 ל -24 מטוסים, המחולקים לשלוש או ארבע טיסות בהתאם סוג מטוסי חיל האוויר. בתעופה הימית, לטייסות הימיות והיבשתיות יש בדרך כלל מספר קטן של מטוסים, שנעים בין ארבע מערכות התרעה מוקדמת לשנים-עשר מטוסי קרב. יחידות יבשות מצוידות בסוגי מטוסים כבדים יותר כמו מפציצים ארוכי טווח, מטוסי מטען ומיכליות, כאשר 12 מטוסים הם ההסמכה האופיינית, בעוד שרוב יחידות הקרקע המצוידות במטוסי קרב הם בעלי מספר מורשה של 18 עד 24 מטוסים.

טייסות מלחמת העולם השנייה כללו שישה מטוסים בלבד ו -36 ומעלה. קבוצת האוויר הימי (MAG) כנפיים (MAW) וטייסות מבוססות חוף ימי משתנות בדרישות הכוח והמשימה. לדוגמא, טייסות חיל הים של ארצות הברית HMX-1 כוללות 32 מסוקים בצי שלהם.

לחיל האויר יש תשע טייסות מסוקים כבדות עם 16 מסוקי סוס סוס ים

למעט כמה יוצאים מן הכלל, מרבית טייסות האוויר של חיל הים האמריקני מפקדות על ידי קצין ייעודי בדרגת מפקד. טייסות התעופה USMC (XO) ממונות על ידי קצין ראשי.

המונח טייסת משמש בחיל האוויר, בחיל הים ובצבא לתיאור יחידה מבצעית עם שני מטוסים או יותר. תלוי בסוג המטוסים וענף הצבא, טייסת יכולה להכיל 12 עד 24 מטוסים. ניתן לייעד טייסת בזמן הקמתה; למשל, לטייסת סיור יכולה להיות סמנכ"ל.

טייסות מטוסים כבדים יבשתיים יכולות להכיל עד 12 מטוסים לטייסת

בעוד ש 12 עד 24 הוא המספר האופייני של מטוסים בטייסת, חלק מסניפי הצבא אינם מציינים את מספר הטייסות. הטייסות המנותקות והמפורקות המפורטות להלן הן רשימה של טייסות מטוסים לא פעילות של הצי האמריקני.

ישראלי

טייסות מטוסי חיל הים מורכבות ממספר מטוסים ויכולות להתמודד עם עד תריסר קצינים מפחות מארבע לטוס עם קצינים ומלחים ולקיים אותם בתמיכה מנהלית של קצינים ומלחים. טייסות וההיסטוריה שלהן מפורטות במילון טייסות התעופה הימיות האמריקאיות (DANAS). היחידות המופיעות כאן אינן טייסות, אלא, על פי מאמר זה, מטוסים ימיים.

המלאכים הכחולים הם השם הרשמי של טייסת ההפגנה לטיסה של הצי האמריקני

טייסת מטוסי קרב של חיל הים שמארגנת הפגנות אירובטיות בתערוכות אוויר ואירועים אחרים בארצות הברית ובעולם. לחיל הים היו מספר צוותים אירובטיים לא רשמיים בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים, אך הצוות הראשון שהוכר רשמית הוקם על ידי האדמירל צ'סטר וו. נימיץ כדי להציג את התעופה הימית ולעודד גיוס. ה- T-6A טקסאן II, על שם המאמן הקלאסי T-6Texan, שימש את חיל הים וחיל האוויר בשנות הארבעים והחמישים.

כמאמן, ה- T-6A מציע שליטה כפולה מלאה, ראות מצוינת ושיא בטיחותי חזק. חטיבת בקרת הבוקרים (RAN) מספקת בקרת קרקע והדרכת GCI לסטודנטים מרפובליקת סינגפור.

FS 389 (Thunderbolt) כולל 400 טייסים ויותר מ -21 מטוסי F-15E. היא אחראית לשמירה על מוכנות הלחימה ולבצע מספר רב של פעולות מגירה קצרות טווח.

שעתיים לאחר הטיסה דיווח מפקד הטייסת למצפן שלו כי המצפן שלו נכשל ומעמדו לא ידוע. הוא טס יותר מחצי שנה באזור. לא ניתן היה למצוא ציוד רדיו או מגעים יבשתיים עם מיקום המטוס, ואף אחד מהם לא הצליח.

טייסות של מטוסים אזרחיים

ישנן בארץ גם טייסות של מטוסים אזרחיים. הטייסות האלה מציעות שירותי טיסה במטוסים קלים או במסוקים למי שרוצה לחוות טיסה מתא הטייס.

רבים שחולמים להיות טייסים, מגיעים אל הטייסות האזרחיות כדי להטיס מטוס בעצמם ולצלם את החוויה.

 

למידע מורחב בנושא של טייסת מטוסים אזרחיים וטייסת מטוסים כדאי לבדוק כאן: skytrip.co.il